[:en](Polski) O Fare[:]

SiećFaretoorganizacja,którazrzeszaosoby,grupynieformalneiorganizacjezwalczającenierównościwpiłcenożnejiużywającesportujakosposobunazmianęspołeczną.

[:en]

Fare angażuje się w zwalczanie dyskryminacji poprzez futbol wierząc, że ta najpopularniejsza gra na świecie należy do nas wszystkich i że ma moc zmieniania rzeczywistości społecznej.

Fare zwalcza wszelkie formy dyskryminacji, w tym rasizm, prawicowy nacjonalizm, seksizm, trans- i homofobię oraz dyskryminację osób niepełnosprawnych.

Organizacja

Siła sieci leży w różnorodności jej członków – w tym grup kibiców, organizacji pozarządowych, amatorskich klubów czy grup lokalnych – którzy wnoszą swoją ekspertyzę i współdziałają przeciwko dyskryminacji w piłce nożnej.

Fare wciąż rośnie. Dziś to międzynarodowa organizacja licząca ponad 150 członków w ponad 35 krajach europejskich. Wiele kolejnych grup i aktywistów dołącza do działań Fare.

1500 wydarzeń podczas corocznych tygodni akcji Football People to największa na świecie inicjatywa przeciwko dyskryminacji w piłce nożnej, dzięki której Fare dotarło poza Europę. Sieć pracuje nie tylko w 45 krajach Europy, ale też w Stanach Zjednoczonych, RPA, Saint Lucii i Brazylii.

Co robi Fare?

Fare działa na wszystkich poziomach gry, aby wzmocnić integrację społeczną grup marginalizowanych, a także by angażować decydentów, kluczowych graczy i organy publiczne do ruchu antydyskriminacyjnego.

Fare:

  • Zwalcza dyskryminację na wszystkich poziomach futbolu
  • Wykorzystuje futbol jako narzędzie przeciwdziałania dyskryminacji społecznej
  • Wspiera tworzenie sieci i transnarodowej wymiany dobrych praktyk
  • Podejmuje działania wzmacniające potencjał grup marginalizowanych
  • Jest głosem społeczności zwalczającej dyskryminację w piłce nożnej

Fare również wykorzystuje swoje doświadczenie, aby zapewnić porady i wsparcie w promowaniu włączenia społecznego oraz w walce z dyskryminacją, dlatego regularnie organizuje i wspiera różne inicjatywy, w tym:

  • Gości międzynarodowe imprezy i konferencje
  • Publikuje przewodniki z najlepszymi praktykami oraz materiały edukacyjne
  • Organizuje ogólnoeuropejskie kampanie, w tym tygodnie akcji Football People
  • Realizuje akcje na międzynarodowych zawodach piłkarskich
  • Prowadzi monitoring meczy i raportuje dyskryminację

Email info@farenet.org

Facebook www.facebook.com/farenetwork

Twitter www.twitter.com/farenet

Instagram https://instagram.com/farenet/[:]


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/farenet.org/public_html/wp-content/themes/farenet/footer.php on line 1